Kuidas koos tähistada, kui kokku ei saa?

Kaug- ja hübriidmeeskonnad on igapäevaelu pea kõigis organisatsioonides. Kaugtöö plusse ja miinuseid on arutatud üksjagu ja tulemused on selged: meeskonna tõhusa toimimise nimel on vaja teha teadlikku tööd. Mõned näpunäited selle kohta leiad blogist või Kaubandus-Tööstuskoja teatajast. Üks selge samm on aga koos nii võitude kui väljakutsete tähistamine!

Tähistamine on oluline nii kontakt-, hübriid- kui kaugmeeskondades

Oot, väljakutsete tähistamine? Just. Väljakutsed on korraga nõmedad ja ägedad. Väljakutsed nügivad meid välja oma mugavustsoonist. See on ebamugav. Ebamugavus inimestele üldiselt ei meeldi. Kuid ühtlasi on see ainuke koht, kus toimub areng! Seetõttu kasutame isevärki väljakutseid ka oma meeskonnatreeningutel. Anname meeskondadele “hambusse” ülesandeid ja tegevusi, mis ei ole igapäevased. Mis panevad mõtlema, valikuid tegema, katsetama, analüüsima, õppima. Teisisõnu, arenema! Ja see on äge.

Iga aastalõpp, uue algus, sünnipäev ja tööjuubel on võimalus vaadata tagasi möödunule ja seada sihte edasiseks.

Pidasime kriisis hästi vastu? Miks? Mida sellest õpime, et ka järgmises kriisis edukad olla. Mida arvestama peame, et sujuvates oludes ind ei raugeks ja igav ei hakkaks?

Peame jõule tähistama kaugtööl? Kuidas? Olukorda ei saa muuta; leiame siis viisi, kuidas sellest maksimumi võtta! Mida sellest järgmisteks sündmusteks õpime? Ehk ei olegi need online sündmused nii kohutavad, kui õpime neid hästi korraldama ja leiame õiged partnerid.

Tiina-Katrina koolitamas hübriidsündmusel efektiivselt ekraanil esinemisest

Heal juhul käib õppimine heade partneritega käsikäes. EnterTrainingus oleme näiteks võtnud oma südameasjaks toetada meeskondi nende arengus. Enamasti tähendab see sündmuste loomist, mis arengut tekitavad või toetavad. Hiljuti on saanud aga pea sama oluliseks koolituste ja töötubade korraldamine, kus osalejad arendavad enda sündmuste korraldamise oskuseid. Näiteks Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga tegime hiljuti hübriidkoolituse tõhusa ekraanil esinemise kohta. Loe tagasisidet ja infot uue sündmuse kohta siin. Järjest kasvav on ka huvi online koolituste läbiviimise õppimise vastu. Koosolekute juhtimise koolitustest rääkimata!

Samas kuuleme ikka aeg-ajalt klientidelt, et las see areng ja õppimine jääda vahepeal tagaplaanile – teeme lihtsalt koos midagi lõbusat! Päris ilma mõtteta asju me teha ei oska, aga naer ja nali käib iga sündmusega kaasas. Alati. Sest isegi kui väljakutse on suur, annab huumor tuult tiibadesse ja laseb meeskonnal jõuda isegi ootamatute tulemusteni.

Kui soovid pühadelahedusi oma kaugmeeskonnale (ilma ei jää ka hübriid- ja kontaktmeeskonnad), vaata lähemalt siit, või kirjuta info@entertraining.ee ja teeme pühad põnevaks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga