Fookuse juhtimise töötuba

Fookuse juhtimine on kiiresti muutuvas ja prioriteetide seadmist nõudvas maailmas üks väärtuslikumaid oskuseid. Pidevalt märguandeid saatvad seadmed, võimaluste üleküllus ja vähene keskendumisvõime viivad alla nii töövõime kui elurõõmu ja motivatsiooni.

Fookuse juhtimise töötuba

Põhiteemad

  • Fookuse juhtimine

  • Tegevuste korraldamine

  • Eesmärgistamine

  • Prioriteetide seadmine

ÜLEVAADE

Õppides juhtima fookust õpime nii klassikalisi ajajuhtimise põhimõtteid kui hoopis hoomatavamaid nippe oma tähelepanu juhtimiseks. Ühendame töötoas kaks suunda, mis koos tõeliselt mõjusaks muutuvad. Ühelt poolt loome põhjalikuma teoreetilise baasi nii motivatsiooni kui strateegilise lähenemise kohta. Teiselt poolt pakume tõhusaid nippe, mida vähese vaevaga mugav testida ja oma rutiini lisada.

Miks nimetasime selle fookuse juhtimise töötoaks? Peame õppimises oluliseks asjade nimetamist arusaadavalt. EnterTraining OÜ asutaja ja põhikoolitaja Tiina-Katrina Kaber on esimeselt hariduselt filoloog ning teab sõnade tähenduste ja seoste mõju. Ajajuhtimine on paljude jaoks raske kontseptsioon, sest aega ennast ei ole võimalik juhtida. Niimoodi tekib meil juba alateadlikult segadus. Mida aga saame juhtida on see, kuhu ja mil moel suuname oma tähelepanu. Millele kuidas keskendume. Kuidas seame oma fookust. Seetõttu valisimegi teemaks fookuse juhtimise!

ÕPIVÄLJUNDID

Prioriteetide seadmine pingeolukorras

Kalendri või to-do-nimekirjade kasutamine

Tähelepanu ja fookuse liikumise mõistmine

Fookust takistavate tegurite avastamine

Isikliku fookuse juhtimise strateegia loomine

Soovitused
Rimi Baltic

"Nii teema kui esitlus olid põnevad."

PARE Kärt Kinnas, tegevjuht

“Suur tänu, et jagasid meiega oma väärtuslikke mõtteid ja praktilisi tööriistu. Mulle personaalselt oli see kindlasti edasiminek ja mõnes asjas lausa ahhaa-moment. Meil on nüüd kokkulepped koosolekute osas, näit. päeva esimeses pooles me omavahel koosolekuid ei lepi. Meil on kokkulepe, et keskendumise ajaks on nähtav märguanne teistele. Mul juba väga positiivne kogemus ka selle kasutamisest. Mõnusalt sain keskenduda ilma, et teiste asjad oleks sisse sõitnud. Hädavajalik.”

Samuti võite olla huvitatud:

avel-chuklanov-DUmFLtMeAbQ-unsplash
Enesejuhtimise töötuba
Screenshot 2021-04-06 183214
Efektiivne online esinemine - töötuba