Kaasavate koolituste töötuba

Virtuaalsed koolitused ja töötoad on suure potentsiaali ja võimaliku väärtusega. Selleks, et seda potentsiaali ja väärtust rakendada, tuleb sündmused teadlikult ette valmistada ja ellu viia. Kaasavate online koolituste töötoa eesmärk on luua koolitajatele võimalus arendada kaasamise, koolituste osalejate teekonna planeerimise ja põnevate sündmuste ellu viimise oskuseid online maailmas.

Engaging online trainings

Põhiteemad

  • Virtuaalne kaasamine

  • Online koolituste tööriistad

  • Enesekindlus virtuaalmaailmas koolitades

  • Sündmuse disain

ÜLEVAADE

Hea koolituse korraldamine on raske töö nii seminariruumis, õues või ekraanide vahendusel ellu viimiseks. Tundma peab nii oma teemat, kui seda, kuidas oma mõtteid teistele edasi anda. Mõned töötoa teemad on universaalsed igat tüüpi koolitusteks ja mõned unikaalsed just online keskkonda silmas pidades. Selge eesmärk ja osalejate teekonna juhtimine on kasulikud igal ajal.

Teatud tööriistad aga sõltuvad väga kontekstist. Väga palju õppimist toimub informaalselt – kolleegiga pilke vahetades või kohvinurgas kuuldud ideid arutades. Kuidas sarnast keskkonda ka online maailmas luua, on oluline küsimus. Veel tähtsam on aga lahti mõtestada erinevate aspektide tõeline väärtus! Kohvinurga väärtus ei ole ju vaid kohv, vaid võimalus teistega suhelda. Kui kohvi on online koolitustel raske pakkuda, siis suhtlemise soodustamine on täiesti võimalik!

Nii dekonstrueerime koolituste erinevaid aspekte, et luua võimalikult hea baas oma online koolituste ülesehitamiseks. Selleks räägime sündmuste disainist, osaleja teekonna juhtimisest, neuroteadusest ja õpiteooriatest ning loome põhimõtted, mida iga osaleja oma koolituste planeerimisel kasutada saab.

ÕPIVÄLJUNDID

Virtuaalkoolituste disain

Osaleja teekonna arvestamine

Disainmõtlemise kasutamine koolituste ettevalmistamisel

Kaasavate online koolituste tööriistade tundmine

Oskused sobiva lähenemise valimiseks

Soovitused

"Suur tänu, põnev ja inspireeriv oli!"

"Sain palju huvitavaid kolleegide kogemusi ja tänased töövahendid ka – aitäh!"

"Kõnetasid teiste praktilised kogemused, tähelepanekud ja ideed, milliseid vahendeid kasutada"

"Suur-suur tänu korralduse, ettekannete ja osalemise eest! Oli inspireeriv!"

Samuti võite olla huvitatud:

Screenshot 2021-04-06 183214
Efektiivne online esinemine - töötuba
Fookuse juhtimise töötuba
Fookuse juhtimise töötuba