Üksteist hoides 11 meeskonnasündmust!

Juunikuu märksõnaks on üksteist: hoidsime ja nügisime üksteist, et korraldada üksteist meeskonnasündmust ühest pikast ja sisukast koolituspäevast kuni nelja sündmuse kombinatsioonini. Seiklesime Tallinnas ja Harjumaal, imelisel Ida-Virumaal ja tehtud sai üks kiire reis Lõuna-Soome arhipelaagosse. Ja kuidagi mahtus see kõik kolme nädala sisse, et jääks aega ka jaanipäeva tähistada!

MIKS:

Maailma muutvate meeskondade heaks

MIS:

Inimbingo, Innovatsiooniklubi, Go Team aardejaht, Tööstiilid, Networth, IBuild, Ahelreaktsioon, Ava kohver

KUS:

Viimsi Rannarahva muuseum, Küla Villa Harjumaal, Pangodi Lõuna-Eestis, Alutaguse Ida-Virumaal, Kadrioru park Tallinnas, Ravintola Saari Helsingis, Zoom!

KES:

Ligi 560 osalejat seitsmest organisatsioonist, sealhulgas kaks personalivaldkonna esindajaid ühendavat võrgustikku

Innovatsiooniklubis leituati ägedad

Lastekaitsepäeva, 1. juuni veetsime Postimees Grupi noorusliku tiimiga Viimsis. Mõnusalt sisuka päeva jooksul tutvusid osalejad teineteise huvide, hobide ja põnevate lapsepõlvelugudega Meeskonna inimbingo käigus. Edasi tutvuti juba töisemate eelistustega töötamise viiside ning nende erinevuste ja sarnasuste osas meetodi Tööstiilid abil. Innovatsiooni võimalikkusest ja vajalikkusest erinevatel ametikohtadel ühtses tiimis rääkisime Innovatsiooniklubis ning päeva otsad tõmbasime kokku mõnusalt seiklusliku aardejahiga Viimsis, et tutvuda kohalike lugudega ja testida tiimi koostöö harjumusi.

Juuni jätkus online sündmustega: toetasime Targa Töö Ühingu projekti “Work In Tech” tutvustades osalejatele ekraanil esinemise etiketti. Kus suur osa tööst on kolinud internetti, tuleb sageli nii tööle kandideerides kui tööd tehes esitleda ennast ning oma ideid ekraani vahendusel. Seetõttu tasub läbi mõelda, kuidas sind nähakse ja mis mulje jätad ise, aga ka see, mida näevad ja kuulevad ekraani vahendusel teised veel. Eriti hea meel on innustava tagasiside eest nagu Karini kommentaar peale sündmust: “Väga hea teemaesitus ning väga hea esineja. Lausa lust oli kuulata kõike. Väga hea energia! :)” 

Leidlikud visuaalsed lahendused. Foto: Raul Mee

Seda head energiat jätkus ning saime kahel väga inspireerival südnmusel tutvustada kahte uut meeskondade arendamise meetodit! Kõigepealt kasutamise visuaalset lugude jutustamist Eesti esimesel HR inspiratsioonifestivalil, kus osalejad said visuaalide abil tutvustada oma senist teekonda ja luua ühiselt visioon tulevikust, kus kõik sujub nii ägedalt, et personali-inimesed saavad rahulikult palmisaarel puhata. Kui mõne tiimi jaoks tundus see võimatu missioonina, siis nii mõnedki osalejad leidsid loovaid viise enda vajalikkuse vähendamiseks. Uus juhtimispõlvkond on tõesti kohal!

Personaliinimesed tangram-puslesid lahendamas

PARE hooaja lõpetamisel ilusas Kadrioru pargis testisime aga mitmekesist mõtlemisvõimet tangram-puslesid lahendades ja hoopis uusi vaatenurki luues! Tangram annab imelise võimaluse mõelda nii divergentselt kui konvergentselt, või – eesti keeles veidi mugavamalt – hargnevalt või koondavalt. Kui koondav mõtlemine saab meile koolis kiiresti selgeks lahendades ühe kindla õige vastusega ülesandeid, siis igapäevaelus probleeme lahendades võib hoopis rohkem kasu olla hargnevast mõtlemisest. Viimase puhul ei pruugigi olemas olla ühte kindlat õiget vastust, vaid läbi erinevate seoste loomise ja küsimuse mitme nurga alt vaatamise ilmnevad hoopis isevärki ja leidlikud lahendused. Nii saab tangram-pusle tükke koondada tagasi ruuduks, millest nad lõigatud on, või luua hoopis lemmiklooma, allveelaeva või kolleegi kuvand. Mõnus mõtteharjutus sobib hästi nii võrgustiku hooaja lõpetamisele kui ajurünnaku käivitamiseks järgmisel strateegiakohtumisel!

Kiusamisvaba kooli tiimil käisime abis uut tiimiliiget kampa sulandamas ja kogu tiimi suvelainele sättimas. Jälle abiks meie oma meetod Networth, mis toob fookusesse meie kvaliteetsete kontaktide väärtuse ja teineteisemõistmise tiimisisestes suhtluskontekstides. Suhtlemise edendamiseks jätkasime ka ühe lemmik-meetodiga headelt kolleegidelt Šveitsist: ibuild. Küll on tore kasutada ära imelist Eesti suve ja toimetada toreda tiimiga hoopis värskes õhus pehmel muruvaibal!

Vahva väike praamisõit koos kohvrite ja tiimiga Helsingi külje alla saarele, kus laiutab võrratute mere- ja linnavaadetega restoran Saari.

Soome kolleegidele jõudsime appi üheks mõnusaks Ava kohver mänguks lahedas restoranis, mis asub pisikesel saarel Helsingi külje all. Kui suur praam on edasi-tagasi sõitudeks sage liiklusvahend, siis sellise pisikese praamiga iga päev seigelda ei saa! Meeskonnategevustest on Ava kohver ka üks meie lemmikuid, kui tiimis just meeskonnatunnet vaja tekitada ja võistluslikkuse osakaalu vähendada.

Kui seigelda sai juunikuus palju, siis kõige rohkem külastasime toredat Alutaguse spordi- ja puhkebaasi Ida-Virumaal. Kui tiim on suur ja kõik korraga kokku ei saa, võibki juhtuda, et ühe tiimi erinevatele osadele tuleb sarnast üritust korraldada suisa neli korda! Seda Alutagusel Enefit Power tiimile just tegimegi: ühel vihmasel päeval meisterdasime valmis stiilse ahelreaktsiooni ja kolm päikeselist päeva viisid õue Go Team aardejahile, kus lisaks põnevatele mõtteharjutustele sai üles otsida kohalik puukoer ja tutvuda nii seiklusraja kui disc golfi teemadega. Tiimi omavahelisest tutvumisest rääkimata.

Kui Sinu meeskonnal veel üks suvine sündmus mõttes, võta kindlasti ühendust! Eesti suvi kestab teadupoolest veel septembriski, nii et jõuame kindlasti midagi toredat, kaasavat ja kasulikku korraldada. Saada meile sõnum siinsamas kodulehel või kirjuta otse: info@entertraining.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga